5 maseczek upiększających, które zrobisz w domu! | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

5 maseczek upiększających, które zrobisz w domu!

Udostępnij ten post


Nie jest tajemnicą, że obok zmywaczy, toników czy kremów, bardzo ważną rolę w pielęgnacji zarówno zapobiegawczej, leczniczej, jak i upiększającej, dużą rolę odgrywają maseczki, które w zależności od składu i sposobu ich przygotowania, mają bardzo różne przeznaczenia. Dlatego właśnie, postanowiłam Wam je odrobinę przybliżyć i dać kilka „starych i sprawdzonych” pomysłów.


Maseczki rozmiękczająceto takie, które rozpulchniają skórę przed oczyszczaniem, przeważnie są to maseczki np. ziołowe, które są nakładane na twarz w postaci ciepłej papki.

Maseczki ściągające — są to maseczki stosowane w celu zamknięcia porów po oczyszczaniu skóry albo zwężenia porów.

Maseczki odżywcze — te są bardzo cenne, gdyż mają za zadanie dostarczanie korzystnych dla niej tłuszczów, witamin i związków biologicznie czynnych. 

Maseczki upiększające — są one odżywcze, wygładzające lub wybielające. Stosuje się je również w celu dorywczego, odświeżającego efektu.

Jednak, żeby nie było tak kolorowo, aby maseczki dały widoczny i długotrwały efekt, należy je stosować systematycznie minimum dwa-trzy razy w tygodniu, a każda z maseczek powinna być na skórze indywidualnie spróbowana, bo niestety zdarzają się uczulenia albo podrażnienia na niektóre składniki w nich zawartych. 
Jeżeli czujesz nieprzemijające pieczenie na twarzy lub szyi — jak najszybciej usuń maseczkę.


1. MASECZKA Z SIEMIENIA LNIANEGO Łyżkę stołową zalej szklanką wody (250ml) i ugotuj na gęstą papkę. Ostudź do temperatury pokojowej i nałóż ją na całą twarz oraz szyję, omijając okolice oczu. Przykryj kawałkami ligniny lub gazy. Zdejmij maseczkę po 20 minutach przy pomocy chłodnej lub zimnej wody.

Typ skóry: każdy rodzaj
Działanie: oczyszcza pory, zmiękcza naskórek, uelastycznia, wygładza i łagodzi podrażnienia.2. MASECZKA Z HERBATY I SZAŁWI Z WITAMINĄ ATrzy torebki herbaty rumiankowej oraz łyżkę zmielonej szałwii wymieszaj z wrzącą wodą (nie za dużo), dodaj kilka kropel witaminy A (około 5-6). Ostudź do temperatury ok. 30*C i nałóż na twarz, szyję oraz dekolt. Przykryj kawałkami gazy lub ligniny. Zdejmij maseczkę po 30 minutach, opłukaj chłodną wodą. 

Typ skóry: sucha i wrażliwa
Działanie: łagodzenie podrażnień, nawilżenie skóry i dostarczenie witamin3. MASECZKA Z BRATKÓW I DROŻDŻY Kilka bratków zmiel i ususz. Łyżkę zmielonych bratków, łyżkę sproszkowanego skrzypu (może być w wersji tabletki) oraz łyżkę dobrze roztartych świeżych drożdży, dokładnie wymieszaj z przegotowaną wodą. Nałóż na twarz i przykryj gaza lub ligniną zmoczoną w gorącej wodzie. Zdejmij maseczkę po 20 minutach i opłucz twarz zimną wodą, a następnie przemyj twarz tonikiem do cery tłustej.
Typ cery: tłusta, skłonna do wyprysków, rozszerzone pory
Działanie: przeciwzapalne, bakteriobójcze, poprawa kolorytu i elastyczności, redukcja sebum.


4. MASECZKA DROŻDŻOWA Z CYTRYNĄŁyżkę drożdży zmieszaj z przegotowaną zimną wodą, dodaj kilkanaście kropel soku z cytryny. Papkę nałóż na twarz i pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Zwilżonymi opuszkami palców rozmasuj maseczkę na skórze przez kilka minut. Na koniec opłukaj twarz zimną wodą i przetrzyj tonikiem do cery tłustej.
Typ cery: tłusta
Działanie: ten rodzaj maseczki i jej zdejmowania powodują oczyszczenie porów, usunięcie zalegającego naskórka i ma działanie wybielające oraz redukujące sebum.5. MASECZKA Z ZIEMNIAKIEM I MLEKIEM


Świeżo ugotowanego ziemniaka rozgnieć na miazgę i wymieszaj z łyżką ciepłego mleka. Ciepłą papkę nałóż na twarz i przykryj gazą lub ligniną zwilżoną w ciepłej wodzie. Po 15 minutach zdejmij maseczkę i opłukaj skórę ciepłą wodą, a na koniec zimną. 

Typ cery: zmęczona i blada
Działanie: odżywienie, dodanie energii i świeżości, odzyskanie blasku